پایه هفتم

دانش آموز عزیز سلام

ورود شما به پایه هفتم رو تبریک عرض می کنم. نکاتی در مورد درس ریاضی را می خواهم به شما عزیزان آموزش دهم تا بتوانید این درس را با موفقیت به پایان برسانید. ببینید دوستان عزیز! درس ریاضی در دوران ابتدایی پیوستگی زیادی داشت؛ یعنی کسی که ریاضی چهارم را مشکل داشت، ریاضی پنجم و ششم را نیز خوب یاد نمی گرفت. ولی توی پایه هفتم شما تنها باید جمع، تفریق، ضرب و تقسیم رو خوب بلد باشید، چرا که مباحث کتاب از اساس تغییر می کند.

بنابراین اگر دانش آموزی توی پایه پنجم و ششم ریاضی رو خوب یاد نگرفته، تو پایه هفتم میتونه جبران کنه! چون مباحث پایه هفتم خیلی با مباحث دوره ابتدایی فرق داره. از این جهت فرصت خیلی خوبیه که گذشته رو جبران کنید. اما یه نکته ای رو هم خدمتتون عرض کنم که ریاضی پایه هفتم پیش نیازی بر پایه هشتم و نهم هستش یعنی اگر شما درس پایه هفتم رو خوب یاد بگیرید هشتم و نهم رو هم به خوبی یاد می گیرید. ولی اگر هفتم رو خوب یاد نگیرید، توی پایه هشتم و نهم به شدت با مشکل مواجه می شوید.

نکته مهم: در پایه هفتم تنها فصل اول شما در واقع همان دروس دوره ابتدایی شما است. مطالب این فصل به گونه ای است که غالب دانش آموزان (حتی دانش آموزانی که ریاضی قوی دارند)، به مشکل می خورند. مطالب این فصل تافته ای جدا بافته است و کاملا با مباحث ریاضی هفتم فرق دارد و حل بیشتر آن ها دشوار است. خود من در کلاسم این فصل را تقریبا حذف می کنم. چرا که ارزش چندانی ندارد! اگر در فصل اول مشکل دارید، بدانید که تنها شما نیستید، بلکه غالب دانش آموزان با این فصل مشکل دارند.صبوری به خرج دهید تا از فصل اول خلاص شوید.

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل دوم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل سوم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل چهارم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل پنجم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل هشتم

فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل نهم

چگونه به سایت «علم دوستان» اعتماد کنم و خرید اینترنتی انجام دهم؟

اگر کیفیت محصول مناسب نباشد یا اصلاً محصولی در کار نباشد چه کنم؟!

با کلیک کردن روی آیکن مقابل، شما به سایت «نماد تجارت الکترونیکی» متصل می شوید و می توانید از اعتبار سایت ما اطمینان حاصل نمایید.